Říjen 2015

Já a mé blbosti #3

31. října 2015 v 12:47 | Eli_Kli (Elicek) |  Já a mé blbosti #?
TAkže nejdřív bych se chtěla omluvit za neaktivitu, ale teď už ke článku
Takže budu zase něco "žvatlat" na téma Podzim
Mě se podzim líbí, protože v něm mám narozeniny a svátek :D
Ale také se mi na něm líbí ty barvy, no řekněte sami není to nádhera?
TY barvy, žlutá, červená, zelená...
No prostě se mi podzim docela dost líbí :)
TAké se mi moc líbí to počasí...
Někdy chodím v bundě a je větší zima než v zimě a zase někdy vysedávám u okna v tričku :D
TY listy napadané na zemi - jak se jimi prodínám, krása
Zvířátka jsou zalezlá a to je dobře, alspoň jim děti neubližují - nekopou do nich, netahají je...
Potom mám ráda kaštany, ráda je sbírám a skládám z nich panáčku (i když už moc ne, ale jako malá jsem to milovala)
Ale nejradši na podzimu mám draky, ty si ráda pouštím i teď, vždy se u toho naběhám a rodiče se semnou smějí - je to moc krásná zábava..
TAk už nevím co říci, ale podzim je prostě krásné období :)
I když zima má také něco do sebe, ale o tom až později :)
TAk se mějte :)))
DIY #1

28. října 2015 v 15:49 | Eli_Kli (Elicek) |  DIY
Takže máme tu první DIY, konkrétně na klíče :D
Uděláme si takového "panáčka" (míček), který bude držet klíče:

Krok 1:
Připravte si tyto nástroje:
Kleště (které na obrázku nejsou, ale zase nepotřebujete šroubovák), nůž, drátek, kladivo, šroubek, hřebíček (nemáme panel, není na obrázku), ty plastové oči, tavnou pistoli (případně náplň), starý klíč a samodřejmě tenisák :D
Nezapomeňte na nějakou podložku
Krok 2:
Co dodat, vezmete nůž a říznete do poloviny tenisáku :)

Krok 3:
Zahloubíte vrutem dvě dírky vedle sebe (na provlečení drátku), můžete použít cokoliv já použila vrut, ale vy můžete použít např. šroubovák apod.

Krok 4:
No prostě aby to tam takhle trčelo :"D

Krok 5:
A vyndáte, nezapomeňtě, že musíte vyhloubit dvě dírky vedle sebe :)

Krok 6:
Provlečete drátek

Krok 7:
Otočíte, aby drátek držel a vám aby to drželo

Krok 8:
Takhle to bude vypadat (ruka je táty)

Krok 9:
Visí ! :DDDD

Krok 10:
Přilepíme 1. oko (velikost si vyberte sami) a označíme kde by mělo být druhé

Krok 11:
Vezmeme tavnou pistoli a dáme lepidlo na označené místo :)

Krok 12:
A přilepíme druhé oko

Krok 13:
Vezmeme starý klíč

Krok 14:
My jsme klíč přilepili, takže vezmete tavnou pistoli a dáte lepidlo zespodu a zvrchu

Krok 15:
Takhle to bude vypadat

Krok 16:
Zatlučete hřebík do zdi

Krok 17:
Přidáte naší "postavičku" a dáte na ní klíče a máte hotovo!!!!

Tak doufám, že se vám článek líbíl...
TAk se mějte :)))

PS: Kde jsou chlupaté ruce tak je to táty :D
PSS: Hlavně se nezraňte!!!!

Čas říct sbohem

27. října 2015 v 15:19 | Eli_Kli (Elicek) |  Téma týdne
Tento článek píšu již podruhé XD :D
Asi pod pojmem "Čas říct sbohem" si nejdříve představím rozchod...
Nevím proč, protože jsem to ještě nezažila
Samodřejmě existují i další výrazy např. "Čas říct sbohem své lásce", "Čas říct sbohem svému mazlíčkovi", "Čas říct sbohem své kočičce", "Čas říct sbohem svému dědečkovi", "Čas říct sbohem své staré škole" apod.
Asi si nejvíc představím něco smutného...
Když jsem si přečetla o čem by měl být článek, tak mě píchlo u srdce, protože jsem si vzpomněla a svého zesnulého strýce, který umřel před rokem....
Nebo si vzpomenu na své spolužáky, které jsem měla ráda ale protože jsem na druhém stupni, tak se s nimi moc nevídám...
Také si vzpomenu na pejska, který umřel nebo na kočičku Šmudlinku která se dožila 23 let, ale už není mezy námi...
Většinou si opravdu představím pod tímto pojmem slova jako:
Smrt, čas, zlomené srdce, rozvod, představím si hodně smutné témata, takže proto si lidi užívejte života! :)
To by bylo vše vím, že je článek kratší, ale zítra (doufá, neslibuji) dám DIY :)))
TAk se mějte,
Doufám že se vám článek alspoň trochu líbil :)

Návštěvnost #1

26. října 2015 v 17:12 | Eli_Kli (Elicek) |  Návšťěvnost
Pondělí: 10

Úterý: 12

Středa: 11

Čtvrtek: 13

Pátek: 9

Sobota: 11

Neděle: 14!!!

Celkem: 80!!!!!

S tím že s bogem začínám je to neuvěřitelné a moc vám děkuji :)

INFO

24. října 2015 v 18:22 | Eli_Kli (Elicek) |  Info
Moc se omlouvám za svou neaktivitu...
Plánuji udělat DIY a zkusím ho sem dát již zítra, ale zatím nemám připravéné ani to nemám nafocené jen materiál takže takové malé info....

Chci se tam podívat.. k moři

22. října 2015 v 15:33 | Eli_Kli (Elicek) |  Povídky
Mám tady druhou povídku a to zase zkopírovanou ze starého blogu :D

Psala jsem to už docela dávno takže se za gramatické chyby omlouvám...

"Hm… ten příklad z matiky je strašně těžkej…."Postěžovala si v duchu Marmii, když viděla před sebou číslo: 1170:80 =
…… Ach jo… počkat… už vím je to 14 zb. 30. Jo a to další je… Super mám hotovo (konečně.)

"Mami" Ano zlatíčko? Prosím tě, nemohly bychom k moři, mě to tam strašně láká a jede tam Genda s Elou, prosím…
"No dobře" odpoví maminka "vím, jak máš ráda mušle." Tak se Marmii vydá s úsměvem do školy.
Když jí vyučování uplyne jako voda, tak si Marmii všimne, že její maminka kráčí smutně po ulici a Marmii vůbec nevidí. Když na ní Marmii zavolá, tak se maminka nejdřív poleká, ale potom ukáže úsměv a říká Marmii "Ale nic miláčku" (ehm, polk) "nic." Marmii ví, že je s mamkou něco v nepořádku a tak večer vyslechne rozhovor, který vedou maminka s tatínkem. Marmii slyší jen každé páté slovo, ale není tak hloupá, aby si to nedokázala vše spojit.
Marmii nemůže věřit svým uším, protože slyší, že se její rodiče baví o tom, že maminka ztratila práci (ona totiž pracovala v bance, ale ta banka dnes zkrachovala) a také slyší, že už nemají peníze na prázdniny jejích snů. Marmii nemůže bohužel plakat, protože by jí uslyšeli rodiče, ale potichoučku se odplížila k pokoji a tam potichu brečí a v duchu si říká: " Ach jo a já jsem se těšila, že poprvé pojedu na prázdniny k moři a dokonce i s letadlem a s mojí nejlepší kámoškou a ono tohle, mé nejlepší prázdniny a prázdniny snů jsou zničeny!" (Bééé) Za chvíli slyším klepání na dveře, otřu si slzy nastavím
(falešný) úsměv a dám si do uší sluchátka jako by nic.
Mamka už se smutným úsměvem stojí ve dveřích a já si vyndám sluchátka a zeptám se, co se jí stalo. Maminka mi vysvětlí to, co sem slyšela, když jsem byla schovaná za schody. Já jí jen odpovím falešný "Ach jo", a že se nic neděje. Maminka mi je ještě řekne, abych si to moc nebrala a že mě za pět minut čeká na večeři (je moje nejoblíbenější jídlo palačinky s jahodami čokoládou a šlehačkou). Zítra se probudím brzo ráno (šest a já normálně stávám v sedm), sednu si na postel a začnu si psát s Gendou a Elou. Píšu jim, že nemůžu k tomu moři a, že maminka přišla o práci atd. Holky mi zase píšou, ať to tak nenechám a, že mám mamince k narozeninám (které má už pozítří) sehnat práci.
Odpovím jen, že se budu snažit.
Hned další den šla Marmii do té banky. Uviděla, že na bance se skvěl už jiný nápis a to "restaurace u Clanda", kde hledali nějakou číšnici. Marmii hned věděla, že to bude to nejlepší pro její maminku, protože jednou viděla, že maminka v té bance (když byla u ní v práci) musela zaskočit do sámošky, kde měla večerní sněmu. Dělala tam číšnici a moc jí to šlo. Hned další den (protože ten minulí měli zavřeno), se Marmii vydala do restaurace. V restauraci se pan Lunda (ředitel restaurace) zeptal Marmii, co potřebuje. Marmii mu vše vysvětlila, že její maminka teď hledá práci a, že ona by ráda k moři. Potom se Marmii s ředitelem domluvila, že pan ředitel (Lunda) vystaví mamince papír, ve kterém bude napsáno, že byla přijata do práce. Potom se ještě Marmii zeptala kolik bude mít maminka plat za měsíc.
Lunda jí řekl, že přes 30 tisíc za měsíc s odměnami (za pracovitost) i 35 tisíc. Marmii se rozloučila, vzala si papírek a s rozloučením odešla. Potom jdu ihned domů, protože mamka přijde za čtvrt hodiny domů a táta už pro ni přichystal oslavu (ještě mu musím, ale pomoci s výzdobou). Mamka přijde domů a táta (jako malý se učil na trubku) jí zahraje takové to TRAMTADÁ TRAMTADA DÁ (doufám, že víte co myslím). Potom následovalo (říkám v kostce) blahopřání (táty přednes), něco jako: Milá Mirando, my s Marmii ti přejeme vše nejlepší ke tvým třicátým pátým narozeninám….. no atd. Potom následoval dort, oslava a potom nakonec konečně dárky. Byla jsem tak natěšená, že se mi úplně klepala kolena (kdo by nebyl, když díky tomuhle dárku získá ty nejlepší prázdniny!). Když maminka otevřela můj dárek (zabalený v ozdobném papíru), rozsvítily se jí oči, začala lapat po dechu, objala mě (že, mě mále umačkala) a začala mi dávat pusy atd. (prostě trapas). Potom papírek ukázala tátovi a to samé v bledě modrém, ale v menším měřítku nastalo znova jako u maminky. Nakonec mi maminka udělala moje druhé nejoblíbenější jídlo (boloňské špagety) a nakonec mě ještě vzala do cukrárny, kde mi koupila zmrzlinový pohár (mňam).
Potom jsem mohla jít trochu pozdě spát a k tomu jsem se mohla dívat na svůj oblíbený seriál (Mořské víly). Když jsem se jich zeptala "Proč?", řekli mi jenom, že je dneska sobota, takže se můžu koukat dlouho na televizi a potom být ještě chvíli na PC, ale já jsem věděla, že je to doopravdy kvůli tomu papírku. Víkend mi uběhl jako voda a nastalo pondělí, na které jsem se strašně těšila protože: jsem mohla říci kámoškám, že jedu s nimi (včera mi to totiž dovolila maminka) k tomu moři, že je maminka zase šťastná a že má práci, že jsem měla k snídani zase palačinky s čokoládou, jahodami a šlehačkou a hlavně, že dneska je vysvědčení a že zítra jsou prázdniny!

Na vízo (vysvědčení) jsem dostala samé jedničky. Potom jsem nastoupila do školního autobusu a povídala jsem si s holkami (Elou a Gendou), jak to bude boží strávit celé prázdniny s nimi a hlavně u moře. Také, že spolu všichni zajedeme na nákupy za odměnu, protože holky získali také samé jedničky a že mi potom musejí pomoci balit, protože jsem nikdy nebyla u moře a že já potom pomůžu na oplátku jim. Tak jsme se vydali do nákupáku (nákupního centra), kde jsme koupili vše potřebné k moři. Ručníky, lehátka, slunečníky, opalovací krémy, plavky atd. Když jsme přišli k nám domů (obtěžkány spoustou tašek), tak jsem si zabalila. Potom jsme šli k Ele a potom k Gendě (tam jsme dělali to samé co u nás, balili, jsme si).
Nakonec jsme tento (SKVĚLÍ) den zakončili u nás přespáním. Ráno jsem skoro nemohla dýchat, ale vzala jsem si kufr (holky je měli u nás, takže si je vzali taky) a odjeli jsme na letiště (i s mými rodiči, také s Elinými rodiči i s Gendynými rodiči). Když jsme nastoupili do letadla, tak jsme si vytáhly tablety a rodiče notebooky. Já se občas podívala z okna, ale ostatní jsem nesledovala. Když jsme dorazily do Itálie a rozbalili si věci v pěti hvězdičkovém hotelu, tak jsem se nadechla mořského vzduchu a začala psát tohle. Jestli jste to ještě nepochopili, tak vám řeknu jednu věc: PRÁVĚ JSTE TO DOČETLI……..

Tajemství luny

21. října 2015 v 17:26 | Eli_Kli (Elicek) |  Povídky
Takže tot je má první povídka, kterou jsem zkopírovala ze svého starého blogu (někteří jí možná znáte) a omlouvám se za chyby psala jsem to asi ve 4. třídě....
Omlouvám se, že článek bude zase trošku delší:

Psal se rok…
Už si to nikdo nepamatuje, jen se ví že to bylo dávno

Ve vesnici "U dubu" bydlel chudý stařec se svou vnučkou Lumankou, která měla přezdívku Luna. Bylo to hodné, pracovité děvče, které svému dědečkovi pomáhalo, co mohlo. Luna oplývala nadpřirozenými schopnosti. Bohužel o svých schopnostech nevěděla. Její maminka a otec byli mrtví a maminka jí naučila jen jednu básničku, než umřela. Luna nevěděla, že "básnička" je ve skutečnosti tajemství a klíč měsíce. To tajemství/klíč znělo: "Měsíci, Měsíci, otevři své brány a pusť mě dovnitř." To to se mělo říct třikrát a Luna může vstoupit do měsíce. Ve vesnici zavládl hladomor a tak její dědeček, řekl Luně o jejich schopnostech, které on neměl. Luna mu zprvu nevěřila, ale pak zkusila říct: "Měsíci, Měsíci, otevři své brány a pusť mě dovnitř, Měsíci, Měsíci, otevři své brány a pusť mě dovnitř, Měsíci, Měsíci, otevři své brány a pusť mě dovnitř". Představte si najednou se před ní objevily schody, potom zase zmizely a Luna se začala vznášet se svým dědečkem k oblakům. Abyste rozuměli, když se někoho Luna chytla, tak odcestovali/vzlétli spolu k oblakům. V oblacích Luna nalezla lid, kterému kraloval její tatínek, a kralovala její maminka. "Vždyť jste umřeli," vypadlo z Lunamky (princeznám se říká celím jménem). "Ale ne" opravila jí její matka, "my (lidé nebe), žijeme věčně." "Aha," vypadlo nakonec z Lumanky. "Mohly byste dát trochu vody dědečkovy a ostatním lidem?" zeptala se po chvíli. Lidé nebe souhlasili a až dědeček s Lumankou umřeli, šli do nebeského království.
Od té doby se začalo říkat měsíci, Luno a nakonec, kdybyste chtěli říct tajemství Luny, tak byste museli, dát místo slova měsíc, Luna......


Takže tohle by bylo všechno :)

Téma týdne #1

20. října 2015 v 18:07 | Eli_Kli (Elicek) |  Téma týdne
TÉMA TÝDNE
Takže máme tady první článek na téma týdne :D
Řekla jsem si že ho udělám, protože vám dávám moc dlouhé články a já si takovéhle články na blogáh moc nečtu, tak jsem se rozhodla udělat kratší. Aby jste si je četli :D
Téma je "10 důvodů proč...".
Tak asi uděláme např. 10 důvodů proč mám ráda zvířata a proč mám radši sluchátka klasická než špunty
------ špunty
------ sluchátka (klasické)

Začnu asi zvířátky:
1) Jsou krásná
2) Roztomilá
3) Hebká
4) Mazlí se s váma (myslím samodřejmě menší..)
5) Na jídlo
6) Jsou barevná
7) Dokážou na vás vykouzlit úsměv
8) Když je vám mizerně, tak se s nimi můžete mazlit a většinou stres zmizí
9) Je s nimi zábava
10) Člověk se s nimi nenudí a můžou být prospěšní i nějakým lidem (např. psi když se jedná o slepého člověka nebo o policii)

Sluchátka:
1) Neničí to tolik sluch
2) Máš na nich víc místa (např. si je můžeš nějak ozdobit)
3) Jsou hezká
4) Můžeš mít na nich jakýkoliv vzor
5) Roztomilá
6) Líp se poslouchá muzika
7) Nerušíš lidi okolo
8) Slyšíš lépe ty zvuky
9) Pro dlouhodobý poslech jsou šetrnější
10) Člověk se s nimi nenudí

PS: Omlouvám se za ro, že se občas něco opakuje, ale musím vám říci že je docela těžké vymyslet 10 věcí na něco a tak jsem udělala dva příklady aby se to sečetlo
TAk se mějte doufám že tento článek nebude až tak dlouhý :)))

Já a mé blbosti #2

18. října 2015 v 20:13 | Eli_Kli (Elicek) |  Já a mé blbosti #?
Druhý díl bude o halloweenu...
Halloween se u nás neslaví jako svátek u nás jsou dušičky
Já převážně miluji Halloween, protože se sejdu s kámoškama a jdeme koledovat
Ale pár lidí to i odsuzuje podle nich je to Americký svátek a nemá tady co dělat (např. moji rodiče :D)
Ale co, já ho stejnak slavím :D
Slaví se 31. října a většinou se děti převlékají za nějaká strašidla apod. :D
Děti chodí od domu k domu a koledují :)
Původní název byl All-hallow-even, což znamenalo předvečer všech svatých
Tradičními znaky jsou: dýně (vevnitř svíčky a dýně musí být vyřezané :)), potom čarodějky, duchové, černé kočky, košťata apod.
Také egzistují Halolweenské párty ve kterých se vlastně slaví také Haloween, ale ve formě her, disca, strašidelného jídla, osvětlení apod. Samodřejmě nesmí chybět kostími
Lidé se také různě líčí
Halloween má být strašidelný svátek...

Jedna pověst co se týká Halloweenu (zkopírováno z internetu):
Jedna z oblíbených povídek je o irském darmošlapovi Jackovi, dobře známém pro své opilecké podlosti. Jack byl na Halloween opilý tak, že jeho duše začala pomalu opouštět jeho tělo. Ďábel spatřil svou příležitost a přišel si pro něj okamžitě na Zem. Jack byl zoufalý, chtěl se vyhnout svému osudu, prosil ďábla, aby mu povolil ještě poslední drink. Ďábel souhlasil, ale řekl Jackovi, ať si zaplatí své pití sám, protože on peníze nemá. Ale Jack tvrdil, že peníze nemá. Zeptal se proto ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a ďábel by se pak přeměnil zpátky. Po zvážení se ďábel rozhodl, že Jackovo přání je rozumné, a změnil se na šest pencí. Jack okamžitě popadl minci a dal ji do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, začal prosit a pak hrozit. Nakonec se dohodli, že Jack ďábla pustí, když slíbí, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo. Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí a opět podlehl alkoholu.

Další Svátek všech svatých se Ďábel objevil a přišel si opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu podvést ďábla a uchránit svou duši. Navrhl ďáblovi, že si může vzít jedno z lahodných jablek visících na blízké jabloni. Ďábel ale na jablka nedosáhl, proto mu Jack nabídl, aby mu vlezl na ramena a pro jablko se natáhl. Jakmile byl Ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž. Ďábel proto nemohl slézt ze stromu. Rozzuřený a zoufalý nabídl Jackovi dalších deset let, když ho pustí ze stromu. Ale Jack trval na tom, že už si ďábel pro něj nesmí nikdy znovu přijít a on tak bude svobodný. Ďábel nakonec rozzuřeně souhlasil. Jackův život se poté opět vrátil do starých kolejí, ale před dalším Halloweenem Jackovo tělo alkoholu podlehlo a Jack zemřel.

Od brány nebes byl pro podlost v životě odvrácen, ale i Ďábel ho odmítl od brány pekelné, protože mu přislíbil, že už pro něj nikdy více nepřijde a ať se vrátí odkud přišel. Na pomoc dostal Jack od Ďábla žhavou hroudu uhlí, která jej měla provázet jeho cestou. Jack ji vložil do vydlabané řepy a od té doby mu svítila na jeho věčném putování.

Lidé proto dávají jack-o-lanterns na okna a římsy, protože věří že Jack vezme světlo a ochrání je před kýmkoli.

Trochu dlouhá, ale stojí za přečtení :)
To by bylo asi vše :)


Na youtube se můžeme setkat také s vydei:


Já a mé blbosti #1

18. října 2015 v 10:58 | Eli_Kli (Elicek) |  Já a mé blbosti #?
Takže první díl rubriky já a mé blbosti...
Dneska budu povídat asi o ....
...o škole
Tak co máte rádi školu?
Já moc ne, jediné co mě na ní baví jsou moje kamarádky...
Ve škole máme týdně dohromady asi 30 hodin (možná 31 nebo 32, ale nechce se mi to počítat :"D)
TAk co máte rádi školu?
Nebo to máte podobně jako já? :D
Ale článek by byl moc krátky tak ještě něco připíšu
Mám ráda Češtinu, ale nemám ráda např. matiku (jsem divná věšina holek miluje matiku vím, ale neřešte mě :))
Čeština:
Máme jí rozdělenou na literaturu, český jazyk a sloh mně asi nejvíc baví sloh (to víte já a psaní :"D)

Matika:
Matiku máme rozdělenou na geometrii a na normál, my ještě geometrii neděláme, protože naše učitelka jde na mateřskou a tak to s náma bude probírat až ta další

Fyzika:
Fyziku nemám ráda protože je hodně podobná matice a také jí máme hned první hodinu ve třetím patře :D.
Plus je ale že my máme zasedací pořádek a takhle jsme v jiné učebně takže zas. pořádek neplatí :D

Angličtina:
Angličtina mi moc nejde ale vím že je pro mě životně důležitá XD
Jsme rozdělení na dvě skupiny - žádná novinak :D

Výtvarka:
No k ní nemám co říci prostě výtvarka která mě baví jen jediné co někdo nemusí mít je to, že my máme občas i ve výtvarce dějiny umění (tzn. že nemalujeme, ale pouštíme si film a z něho si děláme výpisky)

Tv:
Nemám co k němu dodat až na to že jsme rozdělení na kluky a holky a v úterý děláme normální tělák (míáčové hry apod.) a ve čtvrtek děláme gymnastiku

Zeměpis:
No normální zeměpis až na to že se teď učíme o Vesmíru ale jinak ok .D

Dějepis:
No co dodat dějiny k smrti únavný předmět XD :D

Hv:
No.. hudebku asi všichni známe ne? :D

Biologie:
Něco jako příroďák = nauka o všem živém :D

Občanská výchova:
No tam si povídáme o zprávách a o světě také musíme např. mluvit dvě minuty na nějaké téma

Tak se mějte :)

Začínám! :)

17. října 2015 v 19:39 | Eli_Kli
Rozhodla jsem se vytvořit tenhle blog, protože už jsem svůj měla, ale ten mě přestal bavit. Doufám že tento bude lepší :)
Pár údajů o mně:
*Jmenuji se Eliška
*Je mi 10 + let :)
*Mám ráda pc, ale i tv
*Nemám bff ale mám suprové kamarádky, které mi stačí :)
*Miluji focení :3
*Nejoblíbenější youtuber asi Hoggy nebo Jirka :D
*Youtuberka asi Shopaholic nicol a Teri blitzen :3